Kampaň ukázala, jak vznikají předsudky

Kampaň pro Integrační centrum Praha zahrnovala tři televizní spoty, outdoorovou reklamu i webové stránky, kde si každý mohl otestovat svoji odolnost proti dezinformacím.

Klient

Integrační centrum Praha

Rok

2021

Služby

Komunikační a obsahová strategie

Kreativní kampaně

Videoprodukce

Team

Goodkin

Zadání

Integrační Centrum Praha je nezisková organizace, která se stará o lepší zapojení cizinců do společnosti. Jednou z překážek integrace byla řada negativních narativů, které o přistěhovalcích ve společnosti kolovaly. Integrační centrum proto hledalo dodavatele informační kampaně, která pomůže odbourat ty nejčastější předsudky.

Idea

Prostřednictvím společných workshopů jsme přišli na insight: Předsudky jsou pro člověka přirozené podobně jako rozmanité viry a bakterie. A stejně tak i přeskakují mezi lidmi. Mohou nás snadno nakazit a my za to ne vždy můžeme. Proto jsme ani v kreativě samotné nechtěli nositele předsudků odsuzovat.


Exekuce

Předsudky jsme ztvárnili jako ilustrované příšerky, které lidem našeptávají zjednodušující odsudky cizinců. Každá příšerka představuje jiný předsudek. Integrovaná kampaň se skládala ze tří televizních spotů, outdoorové komunikace a stránek atlaspredsudku.cz, kde si každý může otestovat, zda-li předsudky sám netrpí.

Výsledky

Hlavním cílem kampaně byl dosah u cílové skupiny. V online prostředí jsme zaznamenali přes 12 mil. impresí a zasáhli téměř 1,5 mil. reálných uživatelů. V sociálních sítích pak kampaň vidělo více než 1 mil. lidí, v TV více než 1,5 mil. diváků a další jí pak zaznamenali i v OOH. Vedlo to k více než 33 000 návštěvám kampaňového webu atlaspredsudku.cz, z čehož více než 2 500 uživatelů vyplnilo kvíz k otestování, zda-li předsudky vůči cizincům rovněž netrpí.


Goodkin pro naši kampaň vymyslel neotřelý kreativní koncept, díky kterému nám pomohl vymotat se z kruhu. Připravili kampaň, díky které si Češi a Češky mohou ověřit své znalosti o cizincích žijících v Česku.

Jekatěrina Gazukina

Koordinátorka projektu, ICP
Pojďme na kafe

Používáme cookies. Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.

Souhlasím