Globální positioning a brandbook pro český projektový SaaS Easy Software

Pro Easy Software jsme zajistili positioning všech tří brandů, novou vizuální identitu a výrobu brand manuálu pro 80 trhů, kde značky působí.

Klient

Easy Software

Rok

2022

Služby

Positioning a strategie značek

Design značek

Team

Goodkin

Zadání

Produkty Easy Software: Easy Project a Easy Redmine používají lidé více než 3500 firmách z více 80 zemí světa. Naším úkolem bylo všechny tři značky obléknout do nového kabátu a definovat jejich komunikační pozici na silně saturovaném globálním SaaS projektovém trhu a připravit nový grafický a copy / tone of voice manuál.

Positioning

Na základě kvalitativního výzkumu mezi vedením, technologickým oddělením a globálním obchodním i implementačním týmem, důkladnou analýzou globálního trhu projektových nástrojů i samotného produktu jsme definovali základní komunikační téma pro dům značek Easy: harmonii. Harmonii v projektech, v projektovém řízení i mezilidské spolupráci.

Manuál

Pro celou rodinu globálních Easy brandů jsme vytvořili zevrubný manuál. V něm je zachycen příběh značky, globální komunikační pozice celé rodiny brandů, refresh loga a grafický svět značky, jedinečný abstraktní styl ilustrace, barevnou paletu, pravidla pro vizuální prezentaci produktu, práci s fotkou a jednotlivými komunikačními kanály. Manuál definuje i jedinečný tón komunikace a pravidla pro práci s copy o globálním jazykem značky.

Výsledky

Manuál byl úspěšně implementován do 80 trhů světa včetně Japonska, Maďarska nebo Kazachstánu. Nový brand slouží jako podklad pro komunikaci, redesign webů i budoucí vývoj produktu, a to po celém světě.

Partnerská agentura pro globální marketing. Dobře rozumí technologiím, SaaS a inboundu. Provedli nás repositioningem, připravili nový brand manuál i řadu funkčních kampaní a obsahu. Lidská a profi spolupráce.

Filip Morávek

CEO & Founder, Easy Software

Prodloužená ruka našeho marketingu. Jak rychlá ad hoc zadání, tak klíčové strategické projekty: pochopí naše potřeby, agilně přistupují k řešení a vše dotáhnou. Rozšiřují expertizu a rozumíme si jako lidé.

Jakub Ryba

Head of Marketing, Easy Software
Pojďme na kafe

Používáme cookies. Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.

Souhlasím