Repositioning značky a kampaň: jak po pandemii znovu začít prodávat letenky? 


Online prodejci letenek Letuška.cz jsme pomohli nakopnout prodej letenek po pandemii koronaviru.

Klient

Letuška.cz

Rok

2021

Služby

Positioning a strategie značek

Komunikační strategie

Kreativní kampaně

Team

Goodkin

Zadání

Letuška.cz je nejstarší český online prodejce letenek, který byl stejně jako zbytek segmentu zasažen pandemickou situací. Naším úkolem bylo značku nakopnout a přijít s kampaní, která po skončení lockdownu znovu rozproudí prodej letenek.

Repositioning

Prvním krokem bylo definovat komunikační téma značky Letuška na silně saturovaném trhu prodejců letenek. Během hloubkových rozhovorů s klientem a analýzy předpokládaných cestovních trendů jsme pomohli definovat silné stránky byznysu a přišli s komunikační pozicí, kterou vystihuje nový slogan “Létejte pohodlně.”

Post-covid kampaň

Po ukončení lockdownu jsme měli za úkol přijít s produktovou kreativou, která plní následující podmínky: využívá fotky nabízených destinací a je variabilní pro práci interních grafiků. Ve spolupráci s Janem Vajdou jsme připravili sérii vizuálů, které kombinují ilustraci a prostor pro fotky destinací. Vizuály ukazují obývací pokoj, ze kterého každý po lockdownu chce už konečně utéct - ideálně do nějaké krásné destinace.

Brandová kampaň

Po “nakopnutí” prodejů jsme dále podpořili nastavený positioning značky outdoorovou image kampaní. Série 3D vizuálů vtipným způsobem glosuje typické nešvary moderního cestování letadlem, se kterými se s Letuškou a jejím nadstandardním službám dá vyhnout.


Výsledky

Díky intenzivní outdoorové a rádiové kampani Letuška po COVID pauze úspěšně opět rozjela prodej letenek. Ten od té doby neustále roste, čemuž napomáhají i další brandové kampaně z naší dílny.

Spolupráce s Goodkinem byla příjemně osvěžující. Mají sehraný, nápaditý a profesionální tým, který pomohl posunout náš marketing na další úroveň. Jednoznačně palec nahoru.

Rostislav Litvin

CTO, Letuška.cz
Pojďme na kafe

Používáme cookies. Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.

Souhlasím